Jak samemu udekorować samochód do ślubu aby nie uszkodzić lakieru? :

Jak samemu udekorować samochód do ślubu aby nie uszkodzić lakieru? 

Para młoda poprosiła Cię o udekorowanie auta do ślubu? A może wynajmujesz samochody  ślubne i chcesz poszerzyć ofertę o dekorowanie? Pojawia się pytanie co zrobić, żeby nie uszkodzić lakieru samochodu? 


 
Przede wszystkim nim zabierzesz się za dekorowanie musisz: 
 

  • Ustalić z młodą parą czego oczekuje. Zazwyczaj lepiej o takich sprawach rozmawiać z Panią Młodą. Podpytaj ją jakiego koloru będzie miała bukiet oraz z jakich kwiatów wykonany. Dekoracja samochodu powinna współgrać z dodatkami Pani Młodej. 
  • Pamiętaj by wcześniej zamówić kwiaty w kwiaciarni - staraj się nie używać sztucznych kwiatów do strojenia auta, nie wygląda to profesjonalnie.
  • Rozplanuj swoją dekorację, nawet rozrysuj. Zastanów się nad jej elementami: tablica rejestracyjna, zdobienie klamek, zdobienie maski. 
  • Rozłóż na masce kwiaty /dekoracje- dopiero gdy będziesz całkowicie pewny, że osiągnąłeś to co chciałeś zabierz się za strojenie auta

 

Swoją kompozycję możesz przyczepiać do auta na kilka sposobów. Najlepszą i najbezpieczniejszą metodą dla lakieru są przyssawki. Pamiętaj jednak by przed przyklejeniem odtłuścić powierzchnię np. Płynem do mycia naczyń, mydłem, płynem do szyb ,spirytusem lub w ostateczności benzyną ekstrakcyjną. 
 
Czym udekorować samochód?
 
 
Bukiety z żywych kwiatów: Najpiękniejsze są świeże kompozycje, więc strojenie samochodów zostaw na ostatni moment. Duże bukiety komponuj na gąbce florystycznej autocorso z dużą przyssawką. Klamki samochodu dekoruj używając wstążek, nitek. Gąbkę florystyczną nasącz wodą dzięki temu wbite kwiaty zachowają dłużej świeżość.
 
Samochodowe magnesy dekoracyjne: To ciekawa propozycja dla osób, które chciałyby udekorować samochód do  ślubu w niestandardowy sposób. Drukarnie oferują nadruki zdjęć na płachtach magnesowych, które można swobodnie przyczepiać do drzwi czy maski. Ich zaletą jest to, że nie niszczą lakieru. 
 
Sztuczne stroiki dekoracyjne: W Internecie znajdziesz mnóstwo propozycji gotowych stroików tylko do przyczepienia.
 
Tablice rejestracyjne: W sklepach z akcesoriami ślubnymi znajdziesz ciekawe propozycje tablic rejestracyjnych. Warto samochód w taki sposób oznaczyć.
 
Puszki: Niektóre Pary lubią robić szum, a największy szum zrobią tłuczące się za autem puszki. Oczywiście w ramach oszczędności najlepiej wypić kilka napojów puszkowanych i samodzielnie przyczepić np. Na lince do haka. Często takie puszki jak przypuszczacie nie przeżywają w całości trasy, więc kupowanie jakiś nadzwyczajnych, specjalistycznych puszek, mija się z celem. 
 
Balony: Balony mocuj najlepiej przy dachu. Nie mogą one w żaden sposób ograniczać widoczności kierowcy czy przeszkadzać młodej parze we wsiadaniu i wysiadaniu. 
 
Czego oprócz przyssawek używa się do mocowania elementów na samochodzie?
 

Taśma dwustronna - Zalecamy jednak ostrożność w stosowaniu taśmy ponieważ nie utrzymuje cięższych elementów, kwiaty się odklejają, przy odrywaniu dekoracji może odejść lakier. 

 
Absolutnie nie zalecamy stosowania ciepłych klejów, plasteliny, zwykłej taśmy samoprzylepnej, glinki czy innych wynalazków. 

Lista artykułów